Talam RPG

Historia Krainy Talam

Go down

Historia Krainy Talam

Pisanie by Administrator2 on Czw Lut 14, 2013 4:31 pm

Był jeden ląd, oblewany przez morza, na którym szumiały stare knieje, a dziki wiatr plątał się między trawami na polach. Przecinały go rzeki i górskie strumienie, tworzące piękne jeziora.
W takiej krainie narodziły się pierwsze myślące stworzenia- Alogusy, o poważnych rysach i końskim, lub pegazim tłowiu. Dano im moc czytania z gwiazd i przepełniono je pradawną magią. To one nazwały Nasz Świat- Krainą Talam. Alogusy zostały stworzone jeszcze przez Duchy, które były pierwszymi opiekunami krainy. Kiedy jednak Bóstwa zesłały na dziwną misję Dusze do Podziemia i same przejęły władzę, stworzyły istotę dwunożną- smukłego Elfa, któremu dano moce natury.
Już wtedy w zaświatach przebywały Demony i Anioły, a dobre i złe Duchy wykonywały zadanie.
Obie rasy egzystowały, bez kłótni, odkrywając nowe czary. W ten sposób minęło 1000 długich, spokojnych lat.

Niestety jedna z rodzin elfickich, na której czele stał Calm d' Row, sprzymierzyła się ze Złymi Duchami. Przez transformację, powstały mroczne elfy- Drowy, rożniące się od swoich braci charakterem, a także kolorem cery.
Dzięki ciemnym mocom stworzyły one paskudne istoty miłujące walkę- Orków Chciały ich użyć do pokonania Alogusów, ale Orkowie sprzeciwiły się swoim panom, uciekając w górskie tereny i siejąc po drodze spustoszenie.

Równowaga została zachwiana, toteż Bóstwa, po kolejnych pięciuset latach, wysłały na świat Krasnoludy, miłujące klejnoty i drążące tunele w górach. Na pola zaś zesłano Niziołki, by opiekowały się roślinami i umilały innym życie śpiewem.

Demony jednak, którym nie spodobało się to sk0rzystały z pomocy złych Bóstw i stworzyły chytre, przebiegłe gobliny.
By zwaśnić je z ludem gór, kazały kraść im złoto i zabijać, tych, którzy staną im na przeszkodzie. Mieli oni także wyrabiać lepszą broń i zbroje.

Po wielu bojach między rasami, które trwały około stu lat, natura zaczęła walczyć sama ze sobą. Przez zło i chaos wybuchały wulkany, błyskawice przecinały czarne niebo, powalając największe drzewa, a Ziemia rozstępywała się, pochłaniając wszelkie żywe stworzenia. Rzeki wycodziły z brzegów i topiły wszystko co żyło. Dla Krainy Talam nastały Mroczne Dni.
Niemal dwieście lat żyto w ciemności i niepokoju, nieustanie walcząc, ale w końcu Anioły przejaśniły niebo, uspokoiły naturę i rasy. Dostrzeżono ogrom zniszczeń, ale także nowe rośliny, inne zwierzęta i formy terenu- magiczne, latające wyspy.

Istoty oddzielono górami, rwącymi rzekami i wielkimi polanami. Duchy znów wchodziły na Talam w niewiadomych celach- wszystko wróciło do normy.
To właśnie dusze stworzyły nową rasę- Ludzi. Pełna była ona przeciwieństw, w wyglądzie i zachowaniu, ponieważ do ich tworzenia użyto Duchów Dobrych i Złych.

Wszystko ucichło. Demony i Anioły sprawdzają co jakiś czas co się dzieje w Naszej Krainie. Bóstwa i Duchy zaglądają na Talam w swoich własnych, celach. I ten spokój trwa już tysiąc lat... aż do teraz...


Administrator2
Admin
Admin

Posty : 202

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach