Talam RPG

Magia

Go down

Magia

Pisanie by Administrator2 on Wto Gru 09, 2014 4:03 pm

Możecie zadać sobie pytanie jak działa magia i czym ona w ogóle jest...

Wróćmy się może do początków, początków krainy Talam, czyli czasów gdy nie istniało prawie nic.
Dawno, dawno temu panowała nicość. Nie było planet, krain ani gwiazd. Jedynie co się znajdowało wtedy to chmury/zawiesiny mocy- wielkiej, nieokiełznanej mocy. Gdy te obszary magii krążyły po tym "niewiadomoczym" czasem się ze sobą zderzały i formowały gwiazdy , księżyce a nawet małe planety...
Pech lub szczęście (zależy od interpretacji ), w owym (czytaj: bliżej nieokreślonym) czasie doszło do zderzenia chmur, których moce teraz nazywamy żywiołami.
Było ich pięć : woda, ziemia, ogień, powietrze i śmierć. Pierwsze cztery po zderzeniu wytworzyły wszystko co teraz możemy żywego, lub martwego oglądać. A następnie chmury nie mogąc się rozejść przepełniły swoją mocą to co stworzyły... Śmierć jest dla tego wszystkiego stabilizatorem... Czymś co utrzymuje równowagę w tym co istnieje na świecie.
W związku z tym pierwsze znane nam istoty, które po opanowaniu magii umiały zapisać jak jej używać, napisały:

"Udało nam się po wielu próbach uformować Coś co jest ponad nami. Niektórym udało się To wyciągnąć z kamienia, a niektórzy próbowali nawet wyciągać To z wody, lub ognia, jednak często kończyło się to katastrofą ...
Jak już zauważyliście cząstki magii są wszędzie, tylko trzeba umieć je pobrać i wykorzystać.
Im więcej się nauczymy w tej dziedzinie tym więcej tą magią będziemy mogli zdziałać..."

Rozumiecie? Magia to nie żywioły, aczkolwiek dzięki niej uczymy się nad nimi panować. Magia jest wszędzie. W nas również. Nie objawia się niezwykłymi mocami, takimi jak np. czytanie w myślach.
Dlatego czarodziej to nie ten, kto ma jakąś super moc, jak patrzenie przez ściany, czy wyczuwanie kłamstwa. To ten, który potrafi posłużyć się własną, lub pobraną mocą i dzięki niej uzyskać podany efekt. On NIE CZYTA W MYŚLACH! On MOŻE SPRAWIĆ, ŻE USŁYSZY MYŚLI DRUGIEJ OSOBY. On NIE PATRZY PRZEZ ŚCIANY. On MOŻE SPRAWIĆ, ŻE ŚCIANY BĘDĄ DLA NIEGO NIEWIDOCZNE. On MOŻE STWORZYĆ POCISK, ZAŁATAĆ TKANKI, CZY WYKONAĆ ILUZJĘ!
Właśnie dlatego jest mu potrzebna Moc. To nie zaklęcia- odpowiednio wyrecytowana formułka i machnięcie różdżką nic nie da. Trzeba ukształtować cząstki tak, by stała się konkretna rzecz!
Wszystko zależy od naszej pomysłowości, a także poziomu wykształcenia. Nasze możliwości są niemal nieograniczone!

Administrator2
Admin
Admin

Posty : 202

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach