Talam RPG

FAQ FORUM

Go down

FAQ FORUM

Pisanie by Administrator2 on Wto Gru 09, 2014 4:05 pm

Co to jest PBF?
PBF- Play By Forum. Czyli Gra Przez Forum. Rozgrywamy ją dzięki, czemuś co w dzisiejszym świecie odgrywa coraz mniejszą rolę- dzięki naszej wyobraźni. Toczy się ona przez pisanie postów z innymi userami.

Kto to jest Administrator?
To osoba, która niepodzielnie panuje i włada na forum. Wyznacza wszelkie zasady i prawa obowiązujące na forum. Z każdym problemem należy zwracać się do admina. Administrator pełni także funkcje Mistrza Gry

Administratorzy na naszym forum:
Administrator1
Administrator2

Kto to jest MG:
Mistrz Gry (MG) to osoba, która prowadzi zajęcia w Wiecznych Salach. Jeśli gramy w normalną grę z MG to on podejmuje wszystkie większe decyzje. Czy Ci coś wyszło, czy nie. Jest, tak jakby, narratorem Talamu. MG nie ma praw moderatorskich. Mistrzami Gry zostają najlepsi użytkownicy wybrani przez administratorów. Jeśli będziemy potrzebowali MG to zostanie zamieszczone odpowiednie ogłoszenie.
MG mogą prowadzić walki, eventy, misje, szkolenia, polowania, a także wtrącać się w fabułę

Co to znaczy Talam?
Talam oznacza dosłownie kraina. To magiczny świat, który każdy może kreować swoją wyobraźnią. Każdy może się zarejestrować i wraz z nami tworzyć nasze forum rpg. Tu wszystkie nasze pomysły (niektóre po uzgodnienu z adminem) mają szansę się spełnić. Ale pamiętaj TALAM TO TYLKO GRA!!

Ile można mieć multikont na forum?
Na forum można mieć 3 multikonta.

Do czego służy złoto, srebro i miedź?
Złoto (z), srebro (s), miedź (m) są wykorzystywane jako pieniądze na Talam.
Dodajemy je:
Za misje, znalezienie czegoś, sprzedanie czegoś.
Odejmujemy:
Za kupno, kiedy nam zabiorą.

Na początku każdy ma 25z 50s i 25m
1z=100s=5000m

Czy na forum obowiązuje kolejka?
Tak. To znaczy, że podczas gry odpowiednio pisze:
User 1
User 2
User 3
User 1
User 2
...

Kolejkę można ominąć jeżeli:
1. Ktoś w usprawiedliwieniach napisze, że w danym czasie go nie będzie
2. Jeżeli user nie wchodzi na forum przez 24 godziny, a inni userzy są obecnie na forum

Czy można być w kilku miejscach naraz?
Rozgrywkę możemy prowadzić w 1 miejscu, ale podczas niej spokojnie mamy prawo odbywać szkolenia, kupować rzeczy w sklepikach i offtopować.

O co chodzi z Wygnańcami?
Wygnańcem można zostać tylko podczas gry. Są to wyrzuceni z miasta obywatele. W każdym z miast jest ukryte przejście do Gór Galicyjskich, w których mieszkają wygnani. Można się tam przedostać tylko pod nadzorem MG.

Mana, Poziomy???
Im ciekawiej piszemy, a także jeśli się szkolimy, nasze umiejętności wzrastają, a wraz z nimi rośnie mana i poziom... jak wiadomo im wyższy poziom, tym trudniej Cię pokonać. Dzięki nim możemy wygrać walkę, pokonać wroga/ bestię itp. Wyższy poziom określa Admin/ MG

Co oznacza ilość gwiazdek naszych rang, pod nazwą postaci?
Nic szczególnego. Większość profesji ma po 4 gwiazdki, co oznacza, że prawie wszystkie są sobie równe. Tylko te postacie, które się uczą mają o gwiazdkę mniej (ale kiedy wypełnią poziom nauki dostaną normalnie 4), a także Ci najlepsi mają po 5 gwiazdek. Wszystko zależy jednak od POZIOMU. Gwiazdki są ukazane tylko obrazowo

CDN....

Administrator2
Admin
Admin

Posty : 202

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach