Talam RPG

Szkolenie Ethi da Bow- Alogus

Go down

Szkolenie Ethi da Bow- Alogus

Pisanie by Ethi da Bow on Nie Wrz 29, 2013 9:56 am

Stanąłem przed potężnymi drzwiami Akademi. Prawą ręką przejechałem po cięciwie łuku przewieszonego w poprzek piersi i pleców. Drugą sprawdziłem stan strzał. Wszystko było na swoim miejscu gotowe do walki. Ale dzisiaj czekało mnie tylko szkolenie, trzeba się trochę poruszać przed żmudnych treningiem magicznym. Pchnąłem energicznie jedno ze skrzydeł drzwi i majestatycznie wkroczyłem do środka. Oh, było klimatyczne. Nie za jasno nie za ciemno, odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza. Zamknąłem za sobą wejście i poszedłem w głąb sali. Na jednym z filarów wisiał dzwonek. Użyłem go oczekując, że ktoś może mnie usłyszy i raczy swą radą...
avatar
Ethi da Bow
Łucznik
Łucznik

Posty : 19

Powrót do góry Go down

Re: Szkolenie Ethi da Bow- Alogus

Pisanie by Administrator2 on Czw Paź 10, 2013 6:01 pm

MG:
Dźwięk dzwonka był wysoki i przenikliwy. Okazało się wnet, że sala ma niewiarygodną akustykę. Ton rozległ się w każdym zakamarku olbrzymiego pomieszczenia. Chciało się niemal zatkać uszy, gdyż brzęczenie wraz z upływem czasu stawało się irytujące. Niemal bolesne.
W końcu jednak ktoś wymruczał jakieś niezrozumiałe słowo i zapadła niezmącona niczym cisza. Nigdzie nie było widać kogokolwiek, kto mógłby wypowiedzieć cokolwiek.
Po chwili ciężkiego milczenia, przed Tobą pojawił się mały, pomarszczony człowieczek. Alogusowi, którym przecież jesteś, nie sięgał nawet do pasa, a czarne ubranie sprawiało, że był jeszcze mniej widoczny. Wyglądał na słabego, lecz mimo burzy srebrnych, niemal białych rozczochranych włosów, jego twarz była niezmiernie żywa. Zmierzył Cię krytycznym spojrzeniem lodowato niebieskich oczu. Wzrok ten przenikał "ofiarę" na wskroś i zdawał się zaglądać do najmroczniejszych zakamarków serca i umysłu.
Staruszek sapnął parę razy, ale na pewno nie ze zmęczenia. Szepnął coś typu "znooowu" i zupełnie przestał Cię dostrzegać.
Jesteś dla niego powietrzem. Mniej wymagającą uwagi rzeczą, niż upierdliwy komar. Zerem. Mimo to Mistrz stoi jednak w miejscu i tylko co jakiś czas chrząka, jakby zniecierpliwiony.

Administrator2
Admin
Admin

Posty : 202

Powrót do góry Go down

Re: Szkolenie Ethi da Bow- Alogus

Pisanie by Ethi da Bow on Pią Paź 18, 2013 7:30 pm

Uwielbiam po prostu użerać się ze starymi, zgryźliwymi dziadkami... Ktoś musiał mnie jednak uczyć. Wyciągnąłem mój łuk i sprawdziłem naciąg, raczej się zgadzał. Widzisz mój mentorze, chciałbym się podszkolić w fachu zabijania... Chyba dobrze trafiłem? Przeszła mi myśl o jeździe z pasażerem... Szybko odrzuciłem tą myśl. Moja duma by na tym za bardzo ucierpiała. Fajnie by było w końcu pobryzgać trochę krwi. Very Happy
avatar
Ethi da Bow
Łucznik
Łucznik

Posty : 19

Powrót do góry Go down

Re: Szkolenie Ethi da Bow- Alogus

Pisanie by Administrator2 on Pią Paź 18, 2013 8:42 pm

MG:
Mistrz obrzucił Cię krytycznym spojrzeniem (znów). Miałeś szczęście, że nie próbował czytać Twoich myśli inaczej byłoby pewnie z tobą krucho. Oczywiście wszystkie epitety którymi go obrzuciłeś, były jak najbardziej prawdziwe, ale zapomniałeś dodać "niebezpiecznymi", co było zasadniczym błędem.
Zabijać?-zapytał naśladując nieco twój ton-Co ty wiesz o zabijaniu /hehe/
Pstryknął palcami. Pomieszczenie zawirowało i zadrżało. Stałeś pośród mgły.
Nim zdążyłeś choćby zareagować, poczułeś jak niewidzialne ostrze po kolei kłuje Cię w kilku miejscach.
Docisnę mocniej i giniesz. Tu też. W tym miejscu wyjątkowo boleśnie. Tutaj krwawo. Tu natychmiast... Wyliczać dalej?
Mistrz ucichł, a przed tobą majaczył pewien obraz. Zarysy drzew, rysowały się w około pustego placu. Była to jakby polana w lesie.
Zawiał ostry podmuch, przeganiając resztki mgły. Obraz wyostrzał się z sekundy na sekundę.

Administrator2
Admin
Admin

Posty : 202

Powrót do góry Go down

Re: Szkolenie Ethi da Bow- Alogus

Pisanie by Ethi da Bow on Pon Paź 21, 2013 9:12 am

Przed ukłuciami zdążyłęm tylko zobaczyć jak mistrz patrzy na mnie z potępieniem. Później już tylko czułem jak ktoś rani mnie w tych miejscach, w które będę musiał się nauczyć odpowiednio trafiać.
Z kilku ran popłynęla cieniutka strużka krwi. Zabawa rozpoczęta ...
Teraz stałem po środku leśnej (?) polanki, z której jak mi się wydawało będzie trudno uciec. Przypominało mi to trochę nasz plac treningowy w lasach w Hevos. Tylko tam był jeszcze tarcze i kilka przeszkód...
Czas się dłużył, a ja posłusznie czekałem na reakcję mentora..
avatar
Ethi da Bow
Łucznik
Łucznik

Posty : 19

Powrót do góry Go down

Re: Szkolenie Ethi da Bow- Alogus

Pisanie by Administrator2 on Sob Lis 02, 2013 6:51 pm

MG:
Głos mistrza, doleciał gdzieś z góry, jak gdyby ten siedział na chmurze. Był jednak problem. Na niebie nie było chmur. Ani jednej. Najmniejszej. Było pod tym względem czyściutkie i na horyzoncie również nie było widać obłoków:
Zasada pierwsza czujność. Trzeba zwracać uwagę na szczegóły.
Miejsce w którym się znalazłeś, okazało się zwykłą leśną polaną. Trawa jednak rosła w dziwnym kierunku. Rosła? Wydawała się zadeptana, niemal wciśnięta w ziemię.
Wokół stały jakieś liściaste drzewa, prawdopodobnie buki i dęby, może także inne gatunki. Nie był to jednak ciemny las- wręcz przeciwnie, drzewa były dość rzadkie i słońce docierało do ściółki. Polanka była mocno nasłoneczniona i nic nie dawało na niej cienia.
Wszędzie rosły niewysokie krzewy. Nic dużego nie mogło się tu schować. Jednocześnie, Ty również nie możesz. Z tyłu coś zaszeleściło. Nie ukrywało się raczej, bo po chwili mogłeś usłyszeć również ciche nucenie.
Na polankę wyszedł Alogus. Miał izabelowatą sierść i długie, białe włosy. Jego oczy były piwne. Nie był wysoki, a już na pewno mniejszy niż Ty. Wyglądał na młodzieńca.
Stanął na SAMYM ŚRODKU polanki, kilka metrów od ciebie. Na jego twarz padał dziwny cień, stopniowo obejmujący całą jego sylwetkę. Był bezbronny. Wpatrywał się w Ciebie tylko, coś mrucząc.

Administrator2
Admin
Admin

Posty : 202

Powrót do góry Go down

Re: Szkolenie Ethi da Bow- Alogus

Pisanie by Ethi da Bow on Pon Sty 13, 2014 10:12 am

Rozglądając się po tej scenerii wywnioskowałem, że stoczono tu wiele walk, lub dzikie zwierzęta często tutaj żerowały. Jednak skłaniał bym sie do tego pierwszego ponieważ to miejsce było idealna do pojedynków. Z nikąd pomoc, ale również z żadnej strony nie zrobisz zasadzki. Widoczność idealna, i brak wiatru (?), wszystko sprzyjało strzałom z łuku.
Gdy coś za mną zaszeleściło szybko się odwróciłem naciągając strzałę na cięciwę. Ramiona łuku mocno zaokrągliły się w moją stronę. Po chwili znalazłem swój cel, mojego agresora...
Ale jaki to agresor?! Stał przede mną młody Alogus, raczej jeszcze przed inicjacją, gdyż nie posiadał broni. Chyba, że...
Ustanowiłem wokół siebie dość mocną barierę magiczną.
Jednak tradycji musiało stać się zadość... Ethi syn Saturna pozdrawia Cię,(...) przeciwniku. Jeżeli mamy walczyć to przywdziej swoje uzbrojenie, aby się walka sprawiedliwością wypełniła... Niechaj gwiazdy Ci sprzyjają. .
Jeszcze raz szybko omiotłem wzrokiem polankę i powtarzałem w myślach-Znikąd pomoc, i znikąd zasadzka... Bądź czujny.
Niechaj zacznie się zabawa !
avatar
Ethi da Bow
Łucznik
Łucznik

Posty : 19

Powrót do góry Go down

Re: Szkolenie Ethi da Bow- Alogus

Pisanie by Administrator2 on Wto Sty 14, 2014 8:43 am

Nieznajomy Cię nie usłyszał. Ty sam nie mogłeś usłyszeć własnego głosu. Twoje usta poruszały się, ale nie padł z nich żaden dźwięk. Powietrze przed tobą jakby pochłaniało każdy dźwięk. Coraz większy cień zaczął ogarniać Alogusa. Twoja bariera magiczna jakby odpłynęła, otoczyła cię zasłona milczenia. Nie tylko Ciebie. Całą polankę. Cały las. Nie była fizyczną przeszkodą, nie krępowała ruchów. Wszysko otaczała po prostu cisza.
Alogus poruszył się. Ruszył powoli w twoim kierunku. Wyraz twarzy miał zupełnie obojętny. On szedł, lecz cień, który wcześniej nad nim zawisł wciąż tkwił na środku polany. Rzekłbyś, że to cień chmury, ale na niebie nie było chmur. On sam jakby migotał w słońcu. Młodzieniaszek nagle wyciągnął skrywany szablę pogalopował prosto na ciebie. Jego wyraz twarzy nie uległ zmianie.
Chociaż wiatr nie wiał, nagle liście na krzewach zadrgały. Las pozostał spokojny.

Administrator2
Admin
Admin

Posty : 202

Powrót do góry Go down

Re: Szkolenie Ethi da Bow- Alogus

Pisanie by Ethi da Bow on Wto Sty 14, 2014 7:53 pm

...i znikąd zasadzka- kończyłem w myślach gdy moja bariera magiczna upadła, a młodzieniec z szablą w ręku zaczął na mnie szarżować.
Brak dźwięków, kolejny plus walki w tym miejscu. Krzyki, są tłumione, a zwierzyna się nie płoszy...
Mając już przygotowany wcześniej łuk ze strzałą naciągnięcie jej było kwestią chwili. Kątem oka popatrzyłem na drzewa, ich liście drgały jednak wiatr nie był wyczuwalny. Cięciwę trzymałem przy kąciku oka. Do strzały włożyłem trochę mocy obalającej, na tyle, żeby go trochę zwolnić. Wszystko działo się kilka sekund, cel, strzał po opuszczeniu strzały odskok w bok. Przodem ciągle byłem zwrócony do przeciwnika. Druga strzała naciągnięta na cięciwę i wypuszczona jak poprzednio w klatkę piersiową agresora... Z trzecią na cięciwie stałem i obserwowałem, co dzieje się dalej....
avatar
Ethi da Bow
Łucznik
Łucznik

Posty : 19

Powrót do góry Go down

Re: Szkolenie Ethi da Bow- Alogus

Pisanie by Administrator2 on Sro Sty 15, 2014 1:51 pm

Brawo ciemna maso. Straciłeś dwie ze swoich strzał. Mimo, że trzeba przyznać, trafiłbyś idealnie w serce. Alogus jednak, pół metra przed tobą rozwiał się niczym mgiełka. Cień na ziemi zaczął rosnąć, wkrótce duży ciemny kształt przysłonił Ci słońce. Było to dziwne zwierzę, jeszcze nie zainteresowane zabiciem Cię. Jeszcze. Do skraju lasu masz dwa skoki. Między drzewami istocie będzie trudniej się przemieszczać, może nawet wręcz uniemożliwić jej to poruszanie, lecz nie masz pewności, jak szybko zareaguje na Twój kolejny ruch. Na cięciwie wciąż masz strzałę. Stworzenie ma czarne łuski na całym grzbiecie, głowie i nogach. Podbrzusza nie możesz ocenić. Straciłeś szansę by zabić je wcześniej, kiedy jeszcze znajdowało się na niebie.
Gdy wylądowało, ziemia zadrżała. Obróciło ku tobie głowę i mogłeś dojrzeć wielkie 3 pary oczu, nie wspominając już o paszczy pełnej ostrych, wielkich zębów.
good luck

Administrator2
Admin
Admin

Posty : 202

Powrót do góry Go down

Re: Szkolenie Ethi da Bow- Alogus

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach