Talam RPG

KP Arisy, jej historia i wszystko inne dla ciekawskich

Talam RPG :: Kaharia ::  :: Ratusz

Go down

KP Arisy, jej historia i wszystko inne dla ciekawskich

Pisanie by Arisa Rapii on Sob Gru 13, 2014 9:02 pm

1. Imię: Ma imię rzecz jasna. Krótkie, łatwe do zapamiętania, takie akurat. Arisa. W dodatku dostała także nazwisko, z resztą jak każdy w jej rodzinie. Brzmi ono Rapii. Czasem, odwiedzając karczmy używa również pseudonimu Lydee *R

2. Wiek: 76 wiosenek... jej jeszcze brakuje do setki. Z tego arcytrudnego równania wyliczyć możemy, że
przeżyła ich jak na razie 24.

3. Rasa: Krucha, lecz jakże pomysłowa. Uniwersalna, chociaż słaba i młoda w porównaniu do innych. Człowiek. [N]

4. Profesja: Od miasta do miasta. Od karczmy do karczmy. Istna skarbnica plotek. Bard.

5. Ekwipunek i Broń Dwa zatrute sztylety (dobrze wbite rzecz jasna powodują śmierć, ale zadraśnięcie się tworzy ranę, która jątrzy się szczypie, swędzi i nie chce zagoić)
Sosnowa laska
Skórzana torba, a w niej:
Skrzypce
Fletnia pana
Śpiewnik "Pieśni na każdą okazję i bez okazji"
Fiolka z antidotum (na truciznę ze sztyletów).

6. Wygląd: Elfka? Nie... Jej uszy, choć przykryte średniej długości włosami w kolorze ciemnego blondu, nie kończą się szpiczaście.
A mimo to... nie... oczy, niczym zachmurzone, szare niebo też nie są ukośne. Przeciwnie mają kształt wielkich, regularnych migdałów, otoczonych długimi, gęstymi rzęsami. Nie jest ani zbyt blada, ani zbyt ciemna- cerę ma w delikatnie brzoskwiniowym odcieniu.
Arisa należy też do najwyższych. Ma jedynie metr sześćdziesiąt pięć i, jak z pewnością twierdzi, zdecydowanie jej to wystarcza. Wszystkie zaokrąglenia są na swoich miejscach. Wąska talia, szerokie biodra, tyłek i obfite piersi, które w ryzach utrzymuje różowa bluzka z falbankami. Jednak kłamstwem byłoby stwierdzenie, że jest gruba. Co jak co, ale dba o to, by nie pojawiło się za dużo "tłuszczyku".
Na pierwszy rzut oka Arisa wygląda jak zwykły człowiek. Po nieco uważniejszej obserwacji dostrzec jednak można zgrabne, kocie ruchy i cichy, delikatny chód. Kobieta bowiem jest w jednej czwartej elfką. Zachowała trochę dzikości i tajemniczości, jak jej babka- leśna elfka, która zjawiła się znikąd.

7. Historia: Od czegoś trzeba zacząć.
Pewnego dnia, późnym latem u państwa Rapii dał się słyszeć krzyk. Zatrząsł on szybami, porcelanową zastawą i sprawił, że kury na grzędzie, poderwały się, spłoszone. Przypadkowi przechodnie wzdrygali się i czym prędzej przytykali uszy. Można więc rzec, że mała Arisa już na początku pokazała co potrafi.
Jej babka- wspomniana wcześniej elfka- chciała dać jej na imię Lydee od elfickiego "dźwięk", ale rodzice stanowczo zaprzeczyli, obdarzając najmłodszą córkę, zwykłym imieniem Arisa. Ona sama jednak często używa tego, nadanego jej przez babcię.
Od tej pory wszystko było ciekawsze. A już na pewno głośniejsze. Kochane dziewczę wiedziało czego chce i jak to zdobyć. Jej słodki, donośny głos rzadko cichł, a jeszcze rzadziej dzień mijał bez chociażby jednego, popisowego krzyku.
Nauczyła się mówić tak szybko i tak dużo już we wczesnym dzieciństwie, że rodzice postanowili wynająć dla niej mistrza.
Nauczono ją pięknej wymowy i recytacji. Musiała wysławiać się poprawnie i kulturalnie. W dodatku wprowadzono ją w tajniki gry na fortepianie, fletni pana czy skrzypcach.
Przesiadywała godzinami w gabinecie, ćwicząc swój piękny, melodyjny głos i studiując zasady kompozycji i harmonii, by sama mogła starać się o posadę mistrzyni. W wolnych chwilach babka uczyła jej także elfickiego języka, by tworzyła i śpiewała jak dzieci natury.
Arisa opanowała jednak pisanie i czytanie tylko w ludzkim narzeczu, gdyż nie chciało jej się zagłębiać w tajemne runy i znaki.
Trzeba przyznać, że wszystko dość szybko zaczęło ją nudzić. Potrafiła wyczyniać z głosem takie rzeczy, że nikt nawet nie próbował z nią konkurować. Zamieniono mistrza na kogoś lepszego, ale szybko okazało się, iż nawet on nie jest w stanie nic więcej jej przekazać.
Najmłodsza z panien Rapii robiła co chciała. Odbywała długie, konne przejażdżki po okolicy, co bardzo lubiła. Za stodołą ustawiła sobie tarczę i rzucała nożami zabranymi z kuchni. Często też odbywała z bratem długie pojedynki, najpierw na patyki, później sztylety podkradzione ojcu.
Delikatnie rzecz biorąc olewała lekcje algebry i geometrii. Nie miała też wcale ochoty na zostanie mistrzynią, chociaż śpiewanie sprawiało jej wielką przyjemność. Wkrótce zauważyła, że gdy odpowiednio się skupi i śpiewnie coś komuś rozkaże, ta osoba wykona polecenie. Z niemałą przyjemnością oddawała się więc kompromitowaniu koleżanek, które zazdrościły jej urody i Głosu. Kazała robić im różne, głupie rzeczy i zaśmiewała się z tego do rozpuku. A śmiech miała nie byle jaki. Donośny, dźwięczny jak srebrne dzwoneczki, a jednocześnie nieco... złowieszczy.
W wieku 18 lat próbowano wydać ją za mąż. Nie chodzi o brak kandydatów- tych było wielu, ale Arisa ze stanowczością odrzucała jakiekolwiek zaloty i robiła na przekór całej rodzinie.
Wkrótce osiadłe życie znudziło ją. Zapragnęła zasmakować innego świata. Na nic zdały się prośby ojca, czy płacz matki. Zawzięła się i tyle.
Zabrała ze sobą kilka rzeczy i ruszyła konno na spotkanie ze światem. (Koń wkrótce powrócił do domu, ale to materiał na inną historię). Szybko doszła do wniosku, że zarabiać jakoś musi, a nie śpieszyło jej się do wykonywania "usług towarzyskich". Została więc bardem i grywała oraz śpiewała w karczmach. Zazwyczaj przyjmowano ją dobrze, bo wciąż miała swój wspaniały Głos i potrafiła wspaniale improwizować.
Przy okazji poznawała tysiące skandalików i skandali, wkręcała się w każde towarzystwo, kompromitowała i szantażowała niektórych... To jej odpowiadało. I nadal odpowiada.

8. Charakter: Arisa jest bardzo towarzyską osóbką... Znaczy sama o sobie, niemal nic nie wyjawi, uwielbia jednak poznawać innych i doskonale potrafi zachęcać do siebie ludzi. Kocha być w centrum uwagi. Cieszy się, gdy inni się nią interesują i zabiegają o jej względy. Lubi wtedy odtrącać ich i patrzyć na wszystko wokół z góry. Jest zawsze tam, gdzie coś się dzieje. Ma informacje na temat bardzo wielu osób. Stara się poznać każdego i jego sekrety. Jest ostrożna, choć zbyt ciekawska. Uwielbia zbierać o kimś dane i w poszukiwaniu za nimi wejdzie niemal do piekła. Posiadła cenną umiejętność mówienia wiele, podczas gdy tak naprawdę nic nie zdradza.
Ma nieco zbyt wygórowane mniemanie o sobie i swoich możliwościach. Możliwe, że kiedyś wpadnie przez to w kłopoty.
Ciężko określić jaka jest tak naprawdę. Może trochę fałszywa. Trochę bardzo. Uśmiechnięta, roziskrzone oczy, miłe słówka, a później... w jednej sekundzie staje się twarda i bezlitosna. Nie, nie zabija. Niszczy innym życie, czy opinię publiczną.
Dość ciężko wskazać u niej jakieś pozytywne cechy charakteru. Może dlatego, że mało kto poznał ją do końca. Że nikt nie odkrył samego dna.

9. Rodzina: Zarówno ojciec, matka i brat wraz z babką żyją w niewielkim dworku, w małym miasteczku. Siostry powychodziły już za mąż, ale często odwiedzają rodzinę. Arisa także przyjeżdża- raz, czy dwa do roku. Głównie ze względu na ukochaną babcię.


10. Umiejętności:Posiada niesamowitą łatwość w uczeniu się języków, być może dlatego, że jako bardka ma świetny słuch. Oprócz wspólnej mowy i elfickiego (w których mówi i pisze) potrafi porozumiewać się jeszcze w języku Niziołków. Ma świetny głos, którym perfekcyjnie oddaje różne emocje. Kiedy mówi, potrafi zmanipulować człowieka. Rzecz jasna kiedy śpiewa, ten efekt jest spotęgowany. Może uśpić, bądź zmusić do wyjawienia sekretów. Potrafi jeździć konno. I kocha to robić

11. Słaba strona:Boi się wody. Nie tej w wannie czy pod prysznicem. Deszcz to również nie problem. Przerażają ją jeziora i rzeki. Wszystkie większe zbiorniki. Podróż łodzią to męka. A już wejście do wody po kolana sprawia, że zaczyna panikować. O ile zazwyczaj nie stresuje jej nic, to zbyt bliskie przebywanie przy zbiorniku sprawia, że zaczyna panikować. Udaje jej się nad tym panować, ale jest wtedy bardzo rozproszona.

12. POZIOM: 1

13. Inne konta:Brak

Arisa Rapii
Bard
Bard

Posty : 9

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


Talam RPG :: Kaharia ::  :: Ratusz

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach