Talam RPG

Regulamin Forum

Go down

Regulamin Forum

Pisanie by Administrator1 on Sob Lut 09, 2013 11:09 am

REGULAMIN FORUM
1. Na forum zabrania się nadużywania słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe. Język polski jest wystarczająco piękny i bogaty, aby każde takie słowo można było zastąpić łagodniejszym odpowiednikiem.  Jeśli jednak nie możesz się powstrzymać, możesz użyć takiego słowa w trakcie gry. Prosimy jednak o umiejętne rozporządzanie tego typu wyrazami. Jest różnica między wypowiedzią z odrobiną wulgaryzmów i ciekawą treścią , a wypowiedzią z odrobiną treści i maksimum wulgaryzmów.

2. Pisz wyłącznie po polsku. To polskie forum, w większości użytkownicy są Polakami i język polski jest jedynym językiem, który gwarantuje, że wszyscy to zrozumieją. Najważniejsza jest sprawna komunikacja.

3. Pisanie po polsku, oznacza pisanie poprawnie. Pisanie poprawnie, to pisanie logiczne i stylistyczne, z poszanowaniem zasad gramatyki, interpunkcji i ortografii. Pamiętaj, że oznacza to także stosowanie polskich znaków diakrytycznych. Rozumiemy, że nikt nie jest idealny, ale nagminne łamanie zasad poprawnej polszczyzny będzie karane. Jeśli naprawdę masz problemy z ortografią, to niektóre przeglądarki podkreślają wyrazy błędnie napisane. Trochę pracy z nauką podstawowych zasad pisowni też nie zaszkodzi.
Zakazane jest też pisanie PoKeMoNaMi i $I_iT@$I\/Y/\/\ pismem.

4. Nie obrażaj nikogo i niczego. Coś, co dla Ciebie nie jest nic warte, może wiele znaczyć dla kogoś innego. Forum TRPG to miejsce dla ludzi inteligentnych, którzy zdaja sobie sprawę z granic dobrego smaku.

5. Nie spamuj. Nie zamieszczaj łańcuszków i niczego, co powszechnie uważane jest za niechciane w takich miejscach. Nie dokarmiaj trolli.

6. Nie umieszczaj reklam na forum. Są do tego specjalne tematy z linkami. Stronę internetową, którą chcesz promować możesz umieścić w swoim podpisie. Nie wysyłaj reklam na PW- ktoś może nie życzyć sobie takiego spamu. Użytkownicy, którym ktoś wyśle na PW link, bez wcześniejszej prośby, mogą się zgłosić do adminów.

7. Nie pisz nie na temat. Jeśli chcesz się wypowiedzieć na tematy nie związane z grą, to nie przeszkadzaj innym w trakcie rozgrywki. Od tego jest off topic.

8. Nie pisz wielu postów pod rząd. Jeśli masz dużo do powiedzenia, pisz długie posty. Jeśli o czymś zapomnisz – ostatni post zawsze da się edytować. Pisanie wielu wiadomości pod rząd to przejaw spamowania.

9. Nie pisz krótkich, nic nie wnoszących do dyskusji postów. Nie zależy nam na ilości, a pojedyncze emotikony, czy wyrazy to kolejny przykład spamu.

10. Nie umieszczaj wielkich zdjęć i obrazków w postach i podpisie. To że Ty masz szeroki monitor i szybkie łącze, nie oznacza, że kto inny nie czyta forum przez telefon komórkowy. Jeśli koniecznie chcesz zamieścić obrazek w wysokiej jakości, dołącz go w formie załącznika – wszyscy zainteresowani go sobie powiększą. Zbyt duże obrazki będą usuwane przez administrację, bez powiadamiania.

11. Nie umieszczaj awatarów, zdjęć i linków do stron o tematyce erotycznej i pornograficznej. Wiedz, że nie wszystkich bawi oglądanie tego, a na forum znajdują się także osoby, które są za młode na takie treści.

12. Nie umieszczaj olbrzymich i migających obrazków w stopce. Wszyscy wiedzą, że jesteś cool, nie musisz przyprawiać nas o epilepsję i zaburzać czytelności forum.

13. Zakazane jest umieszczanie treści rasiostowskich i wyśmiewających cudze religie, bądź przekonania. Takie posty/tematy/zdjęcia/linki będą USUWANE.

14. Zabraniamy kopiować jakichkolwiek treści, grafik itp. bez wcześniejszego zapytania i uzyskania zgody.
Większość grafik z naszego forum pochodzi z serwisu deviantArt

15. Na znak przeczytania tego regulaminu, zakreślasz imię swojej postaci w KP bylejakim kolorem.

16. Zastrzegamy sobie prawo do modyfikowania tego regulaminu, o czym użytkownicy będą na bieżąco informowani. Nie sprawdzaj nas, wiemy że jesteś w stanie zrobić coś, co nam się nie spodoba, a co nie zostało w nim uwzględnione. Nie przeczytanie tego regulaminu nie zwalnia od przestrzegania go. Wszystkie naruszenia będą karane ostrzeżeniem, a następnie banem!

Masz pytanie? Pisz do administracji lub na gg-----> 44733283
avatar
Administrator1
Admin
Admin

Posty : 84

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach